Piknik Militarny 2015

Fotorelacja
z Pikniku Wojskowego zorganizowanego w sobotę 15. sierpnia 2015 w dniu Święta Wojska Polskiego.

Jedną z nieplanowanych atrakcji było lądowanie na terenie przed wejściem do Muzeum śmigłowca Aerospatiale SA 342J "Gazelle" z odbywających się w tym samym czasie na lotnisku w Przylepie 15. Śmigłowcowych Mistrzostw Świata. Nasi niespodziewani goście spędzili zwiedzając Muzeum około godziny, zaś z osobistej rozmowy dowiedzieliśmy się, iż już z zeszłym roku planowali podobną wizytę...

Wszystkim naszym gościom dziękujemy za przybycie i serdecznie zapraszamy na kolejną imprezę plenerową, jaką będą obchody Dnia Niepodległości.

Tekst i foto : Jarosław Sobociński

Towarzystwo Przyjaciół Lubuskiego Muzeum Wojskowego i Lubuskie Muzeum Wojskowe serdecznie zapraszają na Piknik Wojskowy z okazji Święta Wojska Polskiego w sobotę 15 sierpnia w godz. 10.00-17.00.

Program PIKNIKU WOJSKOWEGO w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie,
15.08.2015, w godz. 10.00-17.00*

10:00 – otwarcie Pikniku [przy tarasie muzeum]

11:30 – pokaz historycznego umundurowania: Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości

12:00 – koncert piosenki żołnierskiej: zespół „Siedemnastka” z Wędrzyna, zwycięzca Festiwalu Piosenki Żołnierskiej Lubrza 2015

12:30 – dynamiczny pokaz „Poznańczyka” (teren wokół stawu)

13:00 – konkurs plastyczny „Na szlaku militariów i fortyfikacji”

13:00 – pokaz rycerski: Krąg Rycerski Nowa Sól

14:00 – przejazd„Poznańczyka”

14:30 – druga część koncertu piosenki żołnierskiej: zespół „Siedemnastka” z Wędrzyna, zwycięzca Festiwalu Piosenki Żołnierskiej Lubrza 2015

15:00 – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego [przy tarasie muzeum]

15:30 – pokaz historycznego umundurowania: SMHW

16:00 – pokaz rycerski: Krąg Rycerski Nowa Sól

16:30 – przejazd „Poznańczyka”

* wszystkie podane godziny są jedynie orientacyjne, organizator zastrzega sobie możliwość przesunięć czasowych.

Przez cały czas trwania Pikniku (od 10:00 do 17:00)

- zwiedzanie wszystkich wystaw stałych i czasowych LMW

- udostępnione do zwiedzania wnętrza czołgu T-55, samolotu MiG-21U

- przejażdżki transporterem opancerzonym BTR-152

- stoisko plastyczne

- stoisko gastronomiczne z wojskową grochówką

- gra terenowa „Mały Saper” przygotowana przez 5. Kresowy Batalion Saperów z Krosna Odrzańskiego

- pokaz współczesnego wyposażenia wojskowego

- pokaz pojazdu pancernego „Poznańczyk”

- wojskowy lazaret medyczny z okresu Powstania Wielkopolskiego

- wioska rycerska.

W niedzielę (16.08) ciąg dalszy zabawy w Lubuskim Muzeum Wojskowym zapewni Krąg Rycerski  z Nowej Soli!

Odwiedzić będzie można wioskę rycerską, a dla chętnych gry i zabawy z dawnych epok,  w tym mini turniej rycerski dla dzieci!

Serdecznie zapraszamy!

Piknik Wojskowy zrealizowany zostanie dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Promujemy hasło "Lubuskie tu zawsze jest po drodze"
Piknik Wojskowy, sobota 15 sierpnia, w godz. 10:00 - 17:00
Wstęp: osoby dorosłe - 5 zł, dzieci i młodzież do 18 r. życia - bezpłatnie