Piknik Czołgisty 2022

Piknik czołgisty 2022

W niedzielę, 19 czerwca 2022 roku odbyła się kolejna już edycja imprezy plenerowej upamiętniającej święto polskich pancerniaków. Tegoroczna impreza zapisała się w historii muzeum pierwszą prezentacją wyremontowanego i uruchomionego promu GSP-55 (a w zasadzie jego jednej z dwóch części składowych).

Przy pięknej bezchmurnej i upalnej pogodzie mogliśmy oglądać szereg pojazdów zaplanowanych do prezentacji, a wśród nich czołgi T-34/85, T-72, Leopard-2 a także pojazd pancerny "Fox". Mimo upału sięgającego 35 st.C w plenerze drzonowskiego parku, powiewy wiatru powodowały, iż wysoka temperatura nie była tak mocno odczuwalna jak na wolnej od drzew przestrzeni...

W czasie trwania imprezy, w budynku Muzeum otwarta została wystawa czasowa nawiązująca do pięknego święta pancerniaków, pt: "10. Brygada Kawalerii Pancernej - historia, tradycja i współczesność w zbiorach stowarzyszenia ODWACH"

Dziękujemy wszystkim zwiedzającym, którzy przybyli na nasz Piknik i już zapraszamy na kolejną jego edycję w przyszłym roku.

Serdecznie zapraszamy do oglądania migawek z imprezy...

Foto i tekst: Jarosław Sobociński

 

 

 

 ***

 

 

W niedzielę 19.06.2022 zapraszamy na Piknik Czołgisty organizowany z okazji Święta Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych.

Tego dnia otworzymy dla Was nową wystawę czasową pt. 10. Brygada Kawalerii Pancernej - historia, tradycje i współczesność w zbiorach Stowarzyszenia Odwach.

Dla łakomych pancernych wrażeń ucztą będą pokazy dynamiczne czołgów T-34-85 oraz T-72, samochodu pancernego Fox i promu GSP-55, a także prezentacja czołgu Leopard z wyposażenia 10. BKPanc.

W trakcie Pikniku zaprezentują się pododdziały 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, będzie można wejść do czołgów i porozmawiać z ich obsługą.

Dla najmłodszych pokazy przygotują rycerze - pancerniacy rodem ze średniowiecza.

Nie zabraknie stoisk modelarskich, handlowych i gastronomicznego z pyszną wojskowa grochówką.

Zapraszamy!

Wstęp w cenie biletu do muzeum.