Piknik Militarny 2020

 

Piknik z okazji Dnia Wojska Polskiego 

oraz 100-lecia Bitwy Warszawskiej

15.08.2020

      W dniu Święta Wojska Polskiego obchodzonego zgodnie z tradycją 15. sierpnia na cześć Cudu nad Wisłą, w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie, co roku organizowany jest festyn militarny.
Tegoroczny, ze względu na obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej, mimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, przybrał obszerną formę. Pogoda w tym dniu dopisała znakomicie, lekkie zachmurzenie dało bowiem zwiedzającym wytchnienie od upału poprzednich dni.

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji tegorocznego pikniku był kilkukrotny pokaz dynamiczny czołgu T-72 ze zbiorów naszego muzeum. Jednak także inny prezentowany sprzęt wojskowy cieszył się wielkim zainteresowaniem. Niezmiernie atrakcyjne były stoiska modelarskie, wraz z pokazami w ruchu modeli czołgów RC (czyli kierowanych radiem) a także szkutniczych na muzealnym stawie - co przy wielu atrakcjach, mogło ujść uwadze zwiedzających.

Dziękujemy wszystkim naszym gościom i sympatykom, którzy mimo epidemii tłumnie i odważnie przybyli na Festyn.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim żołnierzom, którzy w dniu swojego święta przyjechali do naszego Muzeum, aby zaprezentować eksploatowany przez siebie sprzęt wojskowy, a który z oczywistych względów nie jest dostępny dla ludzi na codzień.

Zapraszamy do oglądania migawek z wydarzenia...

Foto i tekst: Jarosław Sobociński

 

 

***