Modelarski piknik

 

Piknik modelarski

sobota, 11 lipiec 2020

 

Oto migawki z pierwszej edycji pikniku modelarskiego, który zorganizowany został w sobotę, w dniu 11 lipca 2020 roku i miał formę warsztatów. Udział w nim wzięli modelarze zajmujący się praktycznie wszystkimi dziedzinami, jakie w zakresie tego hobby istnieją, od redukcyjnego po modele latające, pływające  oraz jeżdżące na kołach i gąsienicach kierowane radiem (RC). Gama jest bardzo szeroka. Lubuskie Muzeum Wojskowe gościło przedstawicieli modelarni i pasjonatów z Bytomia Odrzańskiego, Kożuchowa, Głogowa, Nowej Soli, Skwierzyny, Sulechowa i Zielonej Góry. W czasie imprezy można było zobaczyć prezentacje pojazdów w ruchu, pooglądać z bliska wszystkie wystawione repliki sprzętu a także porozmawiać z ich wykonawcami. Rzecz oczywista można było także nabyć różnego typu modele, aby móc rozpocząć swoją przygodę z modelarstwem a przy okazji zasięgnąć rady ludzi, którzy hobby tego rodzaju uprawiają od lat. 
W przyszłości są planowane także pokazy modeli pływających na muzealnym zbiorniku wodnym.
Miejmy nadzieję, że kolejne edycje będą cieszyły się coraz większym zainteresowaniem, wiadomo wszak, iż każda nowo powstała atrakcja potrzebuje czasu na uzyskanie popularności.

Na zakończenie dla uczestników warsztatów była możliwość przejechania się pojazdem wojskowym w skali 1:1, którym był transporter opancerzony BTR-152

Za organizację imprezy dziękujemy Fundacji ABC Model Hobby

 Tekst i Foto: Jarosław Sobociński

 

 

 

***