Porozumienia o współpracy

Z radością informujemy, że nasze Muzeum zawarło w ostatnim czasie dwa porozumienia o współpracy z jednostkami wojskowymi z naszego regionu - 4. Zielonogórskim Pułkiem Przeciwlotniczym im. Stefana Grota Roweckiego oraz 5. Lubuskim Pułkiem Artylerii im. gen. artylerii konnej Marcina Kątskiego. Uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy Piotrem Dziedzicem dyrektorem muzeum, a płk. Tomaszem Kocikowskim - dowódcą 4. Zpplot. miało miejsce 01.05.2024 w trakcie muzealnej majówki. 

Obie jednostki aktywnie włączyły się w organizacje naszego wydarzenia i prezentowały w muzealnym parku uzbrojenie i sprzęt wojskowy, w tym m.in. wóz PWRB OSA, zestaw artyleryjsko - rakietowy ZUR-23, wyrzutnie rakiet WR-40 Langusta czy trenażer strzelecki CYKLOP. 

To już trzecie tego typu porozumienie o współpracy, jakie posiada nasze muzeum z jednostkami wojskowymi. Od 2013 r. LMW współpracuje bowiem z 31. Bazą Lotnictwa Taktycznego, czego owocem był m.in. remont kapitalny samolotu Jak-23 oraz jego prezentacja w zadaszonej ekspozycji krzesińskiej bazy. 

Mamy nadzieję, że wspólnie będziemy mogli jeszcze lepiej dbać o dziedzictwo historyczno-wojskowe naszego regionu. 

fot. kpr. Adam Centka