Imprezy w LMW 2016

Kalendarz imprez LMW 2016:

Majówka w LMW

Termin: 1 i 3 maja 2016

Majówka w Lubuskim Muzeum  Wojskowym w Drzonowie

Już po raz kolejny 1 i 3 maja w godz. 10.00-17.00 Lubuskie Muzeum Wojskowe
w Drzonowie oferuje oprócz tradycyjnego zwiedzania dodatkowe atrakcje!

Po raz pierwszy w tym roku kalendarzowym uruchomiony zostanie nasz transporter opancerzony BTR-152.
Dla chętnych oferujemy przejażdżki
(4 zł – bilet ulgowy, 6 zł – bilet normalny).

Dodatkową frajdą będzie możliwość zwiedzania wnętrza wybranego pojazdu gąsienicowego z naszej bogatej kolekcji ciężkiego sprzętu wojskowego.

Dla najmłodszych – malowanie twarzy oraz pokazy baniek mydlanych.

Zapraszamy również do stoiska gastronomicznego z wojskową grochówką.

Weekend majowy to również jedna z ostatnich okazji, aby zobaczyć następujące wystawy czasowe: „II wojna światowa w rysunkach i akwarelach Roberta M. Jurgi”, „Krajobraz po bitwie. Środkowe Nadodrze w fotografii Instytutu Zachodniego” oraz „Modele kartonowe z pracowni Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji Dom Harcerza w Zielonej Górze”.

Wstęp biletowany: bilet normalny – 10 zł, bilet ulgowy – 7 zł, bilet rodzinny – 25 zł.

W dniu 2. maja Lubuskie Muzeum Wojskowe jest NIECZYNNE.
Tego dnia w godz. 8.30-15.30 zwiedzić można bezpłatnie naszą ekspozycję plenerową ciężkiego sprzętu wojskowego oraz kolekcję lotniczą.

X Europejska Noc Muzeów w Drzonowie

Termin: 21 maja 2016

X Europejska Noc Muzeów w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie!

21 maja 2016 roku w godz. 18.00-22.00 odbędzie się X edycja Europejskiej Nocy Muzeów

Ideą tego ogólnoeuropejskiego wydarzenia jest bezpłatne udostępnienie zwiedzającym, przestrzeni muzealnej w nietypowej nocnej aranżacji!

Lubuskie Muzeum Wojskowe wraz z Towarzystwem Przyjaciół LMW organizuje z tej okazji wiele dodatkowych atrakcji:

- inscenizację batalistyczną

- pokazy bractwa rycerskiego Syrokomla z siedzibą na zamku w Kliczkowie

- pokazy grup rekonstrukcji historycznej i pojazdów wojskowych z prywatnych kolekcji przygotowane przez Grupę Operacyjną „maxxim”,

- prezentacje współczesnego wyposażenia wojskowego 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej,

- prezentacje Jednostek Strzeleckich z regionu przygotowane przez ZS Strzelec OSW JS 4053 Zielona Góra,

- koncert piosenki żołnierskiej w wykonaniu zespołu „Siedemnastka” z Wędrzyna,

- iluminacja wybranych eksponatów ciężkiego sprzętu wojskowego oraz samolotów,

- stoisko gastronomiczne z wojskową grochówką.

Tego wieczoru nastąpi również otwarcie nowych wystaw czasowych:

- „Ciężarówki Wehrmachtu z zielonogórskiej fabryki Beuchelta – wystawa fotografii ze zbiorów Archiwum Państwowego w Zielonej Górze”

- „Poczta polowa Wehrmachtu – wystawa kart pocztowych z okresu II wojny światowej

Wstęp bezpłatny! Serdecznie zapraszamy!

Współorganizator: Towarzystwo Przyjaciół Lubuskiego Muzeum Wojskowego

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Zielona Góra Pan Janusz Kubicki

Wójt Gminy Świdnica Pan Adam Jaskulski