Aktualności Towarzystwa Przyjaciół LMW

Walne zebranie

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Lubuskiego Muzeum Wojskowego serdecznie zaprasza wszystkich członków na Walne Zebranie, które odbędzie się w czwartek 27.06.2024 o godz. 15:30 w sali rycerskiej w Lubuskim Muzeum Wojskowym. 

Czytaj więcej: Walne zebranie 

Odnowimy zabytkową kuchnię polową!

Miło nam poinformować, że nasze stowarzyszenie zostało patronem grupy naszych wolontariuszy, którzy skutecznie złożyli wniosek na zadanie pn. Odnowimy zabytkową kuchnię polową" w programie finansowanym przez NIW-CRSO w ramach programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Nowe FIO na lata 2021-2030. Na zadanie otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 6 000 zł. Podpisanie umowy na dotację nastąpi w czwartek 13.06.2024 w siedzibie Lubuskiego Muzeum Wojskowego. 

Dzięki wsparciu blask odzyska Kuchnia polowa KP-340, a lwią część prac remontowych wykonają sami wolontariusze. 

Czytaj więcej: Odnowimy zabytkową kuchnię polową! 

Kolejna edycja Nocy Muzeów w Drzonowie z dofinansowaniem!

Z radością informujemy, że nasze Towarzystwo Przyjaciół LMW po raz kolejny będzie współorganizatorem Europejskiej Nocy Muzeów w Drzonowie! Będzie to już XVIII edycja tego wyjątkowego wydarzenia, w którym w wieczornej aranżacji zobaczyć można wspaniałą muzealną ekspozycje i bogaty program kulturalny. Na zadanie otrzymaliśmy już wsparcie finansowe z Miasta Zielona Góra oraz Województwa Lubuskiego z programu Kultura. Nasi wolontariusze już szykują maszyny do pokazów. Dziękujemy i do zobaczenia w sobotę 18.05.2024! 

Czytaj więcej: Kolejna edycja Nocy Muzeów w Drzonowie z dofinansowaniem!