Konkurs na minigranty na inicjatywy wolontariackie - edycja 2024

Uwaga, ogłaszamy konkurs na MINI GRANTY na inicjatywy wolontariackie!
Mini Granty to dofinansowanie w wysokości od 500 do 1 300 zł brutto na realizację autorskiej inicjatywy wolontariackiej na rzecz Lubuskiego Muzeum Wojskowego lub społeczności wspierającej muzeum. W edycji 2024 przyznamy cztery takie Mini Granty!

KTO MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O DOFINANSOWANIE AKCJI?
zespoły wolontariuszy złożone z co najmniej dwóch osób, w tym pełnoletniego Lidera projektu odpowiedzialnego za MINI GRANT, którzy poszukują możliwości sfinansowania ciekawych i nowatorskich działań grup wolontariackich oraz realizacji własnej aktywności wolontariackiej.

NA JAKIE DZIAŁANIA MOŻNA POZYSKAĆ DOFINANSOWANIE?
a) działania zachęcające do aktywności wolontariackiej
b) realizację autorskich pomysłów i inicjatyw wolontariackich realizowanych na rzecz Lubuskiego Muzeum Wojskowego (w tym jego zbiorów, działań statutowych, na rzecz społeczności związanej z muzeum, w tym zwłaszcza wolontariuszy).
c) działania mające na celu rozwój i wzmocnienie kompetencji wolontariuszy działających przy Lubuskim Muzeum Wojskowym
Planowane działania muszą być zrealizowane w okresie 07.08.2024r. do 30.11.2024 r.
Miejsce składania wniosku:

Wnioski w wersji elektronicznej należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub złożyć w biurze Towarzystwa Przyjaciół Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Zielonej Górze z/s w Drzonowie.

Termin złożenia wniosku
Wnioski należy składać do piątku 02.08.2024 r. do godz. 23:59
(Decyduje data wpływu do biura Towarzystwa lub na maila)

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się do 07 sierpnia 2024 r. na stronie http://www.muzeum.drzonow.eu/index.php/wolontariat

Załączniki:

1. Wzór wniosku o przyznaniu mini grantu na realizację projektu

2. Regulamin konkursu

3. Wzór Karty Oceny Formalnej i Merytorycznej

4. Wzór umowy o przyznaniu mini grantu na realizację projektu

5. Wzór sprawozdania

Operatorem konkursu jest Towarzystwo Przyjaciół Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Zielonej Górze z/s w Drzonowie.

Konkurs jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków programu Korpus Solidarności – Rządowy Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030, w programie „Wsparcie organizacji wolontariatu w NGO – WOW w NGO!”