Wydamy publikację na jubileusz Muzeum!

Miło nam poinformować, że nasze stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie na opracowanie i wydanie publikacji pt. Czterdzieści powodów do odwiedzin Lubuskiego Muzeum Wojskowego w czterdziestolecie działalności.

W 2025 r. Lubuskie Muzeum Wojskowe obchodzić będzie jubileusz 40-lecia samodzielnej działalności. To doskonała okazja do wydania publikacji promującej działalność tej miejskiej instytucji kultury.

Muzeum mieszczące się w pięknym założeniu parkowo-pałacowym posiada czołową w kraju kolekcję ciężkiego sprzętu wojskowego, wśród niej wiele unikatów. W pałacu do zwiedzania udostępnia odnowione i nowoczesne wystawy stałe. Prowadzi także bogatą działalność kulturową, konserwacyjną, popularyzatorską, wystawienniczą, edukacyjną, organizuje niezwykle popularne pikniki historyczne i noce muzeów.

I o tym wszystkim napiszemy w publikacji pt. "Czterdzieści powodów do odwiedzin Lubuskiego Muzeum Wojskowego w czterdziestolecie istnienia placówki". Na tytułowe czterdzieści powodów do odwiedzin składać się będą krótsze i dłuższe opracowania dotyczące najciekawszych eksponatów, historii placówki, promujących jej działalność. Znajdzie się także artykuł opisujący okoliczne atrakcje.

Wszystko to by zachęcić do turystyki militarnej i odwiedzenia Muzeum i pozostałych atrakcji militarnych lubuskiego. Opracowanie materiałów i zdjęć do ich ilustracji zlecone zostanie byłym i obecnym pracownikom merytorycznym Muzeum, przyjaciołom muzeum, przedstawicielom instytucji współpracujących z muzeum.

Książka wydana zostanie w tym roku, a dystrybuowana będzie w 2025 r. Planowany nakład to 500 szt.

Zadanie współfinansowane będzie ze środków Województwa Lubuskiego oraz Miasta Zielona Góra.